לטייל במרוקו בחג

24/06/2018
מאמרים

התייר הישראלי הממוצע מיצה כבר מזמן את אירופה והחל לחפש טיולים שונים ואחרים למען החופשות שלו. מבין כל היעדים שנפתחו בשנים האחרונות בזכות הסכם שמיים פתוחים, דווקא מרוקו מתבלטת מעל כולם. טיולים מאורגנים למרוקו הפכו בשנים האחרונות לפופולאריים מאוד, ואנשים נהנים מאוד מהאותנטיות שמביאות איתן מרקש ואגאדיר, שתיים מהערים המתויירת יותר במדינה האדירה הזו.

מרוקו מתהדרת במסורת מפוארת וארוכת שנים שמתבטאת בנופים המגוונים שלה. מצד אחד, אפשר לקבל אותנטיות בשווקים העירוניים ובמונומנטים העתיקים, ומנגד, יש חוויה עדכנית יותר בחלקים מסוימים של הערים. בתוך כך, הרבה אנשים אוהבים דווקא לנסות טיולי ג’יפים בהרי האטלס ובסמוך למדבר סהרה המפורסם.

באותם טיולי ג’יפים אפשר להגיע לשבטים עתיקים וברבריים, אל אגמים נידחים ואל דיונות מרהיבות בצבעים אדום וצהוב. טיולי הג’יפים הפכו ללא פחות פופולאריים מטיולי התיירות הרגילה והדבר היפה הוא שאפשר לשלב בין השניים – לסיים את טיול הג’יפים ולהמשיך בטיולים עירוניים “רגילים”.

הזמן המתאים

השאלה החשובה הנוגעת לכל חופשה היא לגבי התאריך. מתי הכי מומלץ לטוס למרוקו מבחינת מחירים, מזג האוויר והתאמה ללוח הזמנים השנתי. ובכן, נראה כי טיול למרוקו בפסח מהווה את האופציה המועדפת, מפני שמרוקו היא מדינה מעט חמה, ובאפריל עדיין יש מזג אוויר טוב. מרבית התיירים הישראלים טסים בקיץ, כך שהמחירים בפסח הם יחסית נוחים, לבטח אם טסים בערב החג.

הצפי הוא שמרוקו תמשיך להיות יעד מועדף על ישראלים רבים בשנים הקרובות. יש משהו בשילוב המעניין הזה של שווקים ואותנטיות לבין טיול אקסטרים באזורים מרוחקים ומבודדים. העדיפות היא לבחור בטיול מאורגן על פני טיול פרטי מכיוון שעדיין יש מקומות במדינה שעדיף לא להיכנס אליהם מענייני בטיחות ובנוסף, מדריך טוב נותן ערך מוסף מבחינת הכוונה וידע וגם מכוון את המטיילים למקומות מרהיבים שאסור לפספס, שבחלקם לא תמיד על מפת הטיולים.

רוצים לבלות את פסח הבא במרוקו? חברת ג’פ תור, המתמחה בטיולי שטח ביעדים שונים, לרבות מרוקו, היא הכתובת המתאימה לפנות אליה. לסקירת מגוון הטיולים, לחצו כאן ולפרטים נוספים, צרו קשר כאן.

חיפוש טיול

מצא את טיול החלומות היום!